آموزش

10 کاری که وقتی در پوکر خارج از دست هستید، می توانید انجام دهید (2)

502

حواستان به کارت های سوخته باشد

این توصیه تنها شامل بازی های Stud می شود. موقع انجام بازی هایی چون Stud Hi-Lo یا Seven-Card Stud یا حتی H.O.R.S.E که چرخش انجام می شود، داشتن چنین مهارتی بسیار مهم است. به یاد داشتن کارت ها از سوی همه رخ نمی دهد مگر اینکه آن را تمرین و تبدیل به عادت کنید.

طیف احتمالی بازیکنان را تخمین بزنید

بعد از اینکه فولد کردید، سعی کنید با تماشای بازی، دست یا طیف در اختیار بازیکنان را تخمین بزنید. این کار با تمرین بهتر می شود و در آینده به دردتان می خورد.

پرونده ای برای رقبا بسازید

حواستان به شیوه بازی رقبا باشد. همان طور که بالا گفتیم، بازیکنان پوکر حضوری، امکان دسترسی به امکاناتی چون HUD ندارند. در بازی های حضوری باید از ذهنتان برای این کار بهره بگیرید.

همراه داشتن یک دفترچه برای برداشتن نت در خصوص رقبایی که مقابلشان بازی می کنید، مفید است. مشخص است که وقتی در دست حاضر نباشید، بهتر می توانید این کار را بکنید. برخی ها از قلم و کاغذ قدیمی و بعضی ها هم از گوشی های هوشمند برای انجام این کار استفاده می کنند. در استفاده از موبایل، انگار مشغول ارسال پیام یا توئیت زدن (و در نتیجه عدم توجه) هستید، ولی می دانیم که این طور نیست.

تصمیمات سختی که در طول دست گرفته اید را روی کاغذ بیاورید

وقتی در دست حضور نیستید، می توانید گاهی اوقات تصمیمات سختی که مجبور به گرفتنشان شدید را مرور کنید. اینجا هم می توانید برای به خاطر سپردن آن ها از قلم و کاغذ یا گوشی هوشمند استفاده کنید. یاد بگیرید تنها اطلاعاتی را یادداشت کنید که به ذهنتان برای یادآوری چیزی که می خواهید تحلیل کنید را یادداشت کنید تا سریع تر انجام شود.

پرونده ای هم در خصوص خودتان داشته باشید

بازی شما برای هیچ کس به اندازه خودتان مهم نیست. اینکه دفترچه ای در خصوص ارزیابی خودتان داشته باشید، می تواند کمک خوبی برایتان بکند. این دفترچه تنها برای تمرکز روی نقاط قوت و ضعف شما نیست. همچنین برای اینکه درکی از وجهه خود در ذهن رقبا پیدا کنید، برایتان خوب است. می توانید از این به نفع خود استفاده کنید. زمانی را صرف ارزیابی آن صرف کنید که بهترین موقع بین دست ها است.

با بازیکن سمت چپی خود دوست شوید

بازیکن سمت چپ شما می تواند خطرناک ترین رقیبتان باشد، چون فرصت افزایش دادن برابرتان بعد از تصمیمتان به شرکت در یک دست را خواهد داشت. رقیبی که دوستتان شده است، به احتمال بیشتری مقابلتان آسان خواهد گرفت. طبیعت انسان همین است. از زمان بین دست ها برای صحبت با بازیکن سمت چپی خود استفاده کرده و رابطه خوبی ایجاد کنید. می تواند در آینده به دردتان بخورد.

پوکر

 با رقبای خود وارد مکالمه شوید

بازیکنانی که زیاد صحبت می کنند، معمولا اطلاعاتی حیاتی در اختیار بازیکنانی که دقت نشان می دهند، می گذارند. آن ها در مورد باخت های بد، تورنمنت هایی که از آن حذف شد اند، فشارهای مالی خود و غیره صحبت می کنند. اشاره می کنند که چه زمانی می خواهند میز را ترک کنند، هدفشان از پوکر چیست، چه شرایط خانوادگی دارند و سرمایه پوکرشان چقدر است.

تمام این ها و اینکه ذهن آن ها چطور کار می کند و چه وضع روحی دارند، همه سرنخ های خوبی هستند. می توانید با دقت مناسب، نکته های مفیدی برای خود به دست آورید.

از این رو، اگر با انجام دادن این کار مشکلی ندارید، رقبا را ترغیب به صحبت و لو دادن درد دل هایشان بکنید و اجازه دهید بازیکنانی که عینک و هندزفری زده اند، در دنیای کوچکشان فکر کنند، خیلی جذاب هستند. آن ها تمام این اطلاعات اضافی که شما در حال استخراج از رقبا هستید را از دست می دهند.

نتیجه گیری

واضح است که این لیست کاملی نیست. کارهای دیگری هم وجود دارد که می توانید بین دست ها یا بعد از فولد کردن انجام دهید. البته می توانید در این زمان یادداشت و ویدیوهای آموزشی و پادکست های مرتبط با پوکر را هم دنبال کنید. اگر هم فکر می کنید زیادی سخت گیر هستم، استراحت دادن به خودتان و ریلکس کردن بین دست ها اصلا ایده بدی نیست. می توانید دیگر بازی های کازینو را انجام دهید، رقابتی ورزشی را تماشا کنید، موزیک گوش دهید یا واگویه های تاکیدی انرژی بخش خود را تکرار کنید. سعی کنید بین آرامش ذهنی و تمرکز بالا، تعادل برقرار کنید. مسلما نباید با تمرکز همیشگی روی دست های پوکر، خود را از پا بیندازید.

برای ورود به سایت وان ایکس بت روی لینک زیر کلیک کنید:

www.1xiran55.com