دسته‌بندی نشده

10 بازی ماندگار پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ

182


به لحظات خوش سرخپوشان با برانکو پرداخته شده است.
طرفداری- بیش از چهار سال است که مرد کروات در راس کادر فنی پرطرفدارترین تیم آسیا حضور دارد و روزهای شیرین زیادی را بر عاشقان پرشمار پرسپولیس رقم زده است، از بردهای متوالی در لیگ ایران که منتهی به هتریک قهرمانی شده تا موفقیت و درخشش در آسیا و همچنین خلق رکوردهای مختلف. در ادامه این مطلب به 10 بازی ماندگار پرسپولیس با هدایت سرمربی کروات سرخ­پوشان پایتخت می­پردازیم.

10. پرسپولیس 2-1 راه آهن (اعتماد تماشاگران)

21 اردیبهشت ماه سال 95، آخرین بازی پرسپولیس در پانزدهمین دوره رقابت­های لیگ برتر ایران در ورزشگاه آزادی با حضور 100 هزار نفر با برتری قرمزپوشان به پایان رسید؛ ولی قهرمانی از کف برانکو پرید. فصلی که با قعرنشینی آغاز و با نایب قهرمانی خاتمه پیدا کرد. شاید این پیروزی تلخ­ترین برد تاریخ پرسپولیس باشد؛ اما دلیل انتخاب این مسابقه اتفاقات بعد از آن است. جایی که هزاران تماشاگر سرخ به جای فحاشی و خرد کردن صندلی­ها، بازیکنان و ایوانکوویچ را تشویق کردند. در آن بعد ظهر گرم تهران جام قهرمانی لیگ پانزدهم در اهواز اهدا شد، اما تماشگران به جای شعار دادن، به جای هیاهوی بی­خود علیه زمین و زمان، به جای نسبت دادن تیمی به حکومت و ادعای مهندسی شدن مسابقات، بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس را ایستاده تشویق کردند. این بازی و اتفاقات بعد از آن کلیدی برای اعتماد تماشگران به برانکو شد تا در فصل­های بعد تیمی مهیای حضور در مسابقات کند که تا سه فصل همواره قهرمان باشد و بماند.

9. پرسپولیس 2-1 الجزیره امارات (درود بر کاپیتان)

بازی برگشت با الجزیره امارات در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا سال 2018، در 24 اردیبهشت ماه سال 97، با قضاوت داور چینی برگزار شد که آخرین بازی قرمزپوشان در فصل 96-97 فوتبال ایران بود. الجزیره امارات با برتری 3 بر 2 در بازی رفت به تهران پا گذاشت و در مقابل پرطرفدارترین تیم آسیا قرار گرفت. پرسپولیس حوالی دقیقه 60 با سوپر گل نوراللهی از رقیب پیش افتاد ولی طولی نکشید با خوردن یک گل، حذف شده لقب گرفت. در آن فصل از رقابت­ها برانکو قهرمان لیگ و از جام حذفی کنار رفته بود و حذف از آسیا می­ توانست تلخ کامی را نسیب هواداران بکند؛ اما در دقیقه 89 سوپرمن ظاهر و کار را تمام کرد و پرسپولیس به جمع هشت تیم برتر آسیا رسید.

8. پرسپولیس 1-0 استقلال (بازگشت به مسیر قهرمان)

بعد از محرومیت طارمی و ماجرای خیریت او برای باشگاه و همچنین باخت بد به الهلال عربستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا سال 2017 لازم بود تا با شکست در دربی، پرسپولیس با برانکو وارد بحرانی شود که نتیجه آن می­توانست از دست داد قهرمانی لیگ و هزاران ماجرای دیگر باشد. 4 آبان ماه سال 96، ورزشگاه پر از تماشگر آزادی پذیرایی دو رقیب سنتی تهران بود. حوالی دقیقه 20، توپ پشت مدافعان آبی پوش، فرار علی­پور، خطای چمشی، پنالتی، ضربه علی­پور و گل برای پرسپولیس و 70 دقیقه فرصت برای استقلال برای جبران ولی نتیجه پابرجا می­ماند. بردی که سبب شد قرمزپوشان با برانکو برای دومین قهرمانی پیاپی در مسیر درست قرار بگیرند.

7. پرسپولیس 3-0 تراکتورسازی (به سوی قهرمانی)

تیم پرطرفدار تبریزی به همراه امیر قلعه­ نویی مهم­ترین رقیب پرسپولیس برای اولین قهرمانی این تیم در شانزدهیمن دوره­ی لیگ برتر بود. اگر تراکتور سازی محروم از نقل انتقلات سه امتیاز این مسابقه را برای خود می­کرد شاید سرنوشت قهرمانی به شکل دیگری رقم می­خورد. 17 بهمن ماه سال 95، ورزشگاه آزادی میزبان این بازی بزرگ بود. شاگردان برانکو از همان ابتدا قدرت خود را به حریف دیکته کردند و مهدی طارمی در دقیقه 2 بازی، رامین رضاییان در دقیقه 24 و وحید امیری بعد از گذشت 15 دقیقه از نیمه دوم کار امیر قلعه ­نویی و تراکتور سازی را یکسره و تیم قرمز پوش پایتخت با هدایت مرد کروات به سوی دهمین قهرمانی خود در لیگ سراسری ایران رفت.

6. پرسپولیس 1-0 استقلال (سلام به هتریک قهرمانی)

دربی نورزی، دربی قهرمانی و یا شاید کلید قهرمانی پرسپولیس در فصل 97-98 لیگ برتر ایران در این بازی رقم خورد. تیم سرحال شفر با بردن رقیب دیرینه صدر جدول را برای خود و برانکو و شاگردانش را به سوی حاشیه سوق می­داد. ورزشگاه آزادی راس ساعت 16 پس از گذشت 10 روز از بهار سال 98، پذیرای دو تیم پرطرفدار ایران بود. 75 هزار تماشگران آماده پیروزی تیم محبوب خود و سر دادن شعار قهرمانی بودند. دقیقه 21، یک کرنر، سانتر مهدی ترابی، سر احمد نوراللهی، گل، ثبت سیزدهمین برد فصل برای برانکو، هل دادن استقلال و شفر به حاشیه و طبعات شکست در دربی و پیش به سوی سومین قهرمانی پیاپی در چهارمین سال حضور مرد کروات در پرسپولیس، نتیجه این بازی بود.

5. پرسپولیس 1-0 پارس جنوبی جم (هتریک قرمانی)

مهدی تارتار و تیم پارس جنوبی مامور کاری شده بودند که سپاهان، تراکتورسازی، پدیده و استقلال در آن ناتوان بودند و فقط فولاد خوزستان از پس آن برآمده بود؛ یعنی شکست پرسپولیس در فصل 97-98. شهر جم و ورزشگاه تختی این شهر در 26 اردیبهشت ماه سال 98، میزبان شاگردان برانکو در هفته پایانی هجدهمین دوره­ی رقابت­های لیگ برتر ایران بود. بازی پر استرس شروع و به پایان رسید و دیگر هیچ؛ فقط و فقط پاس مهدی ترابی و گل بودیمیر برجسته­ ترین لحظه بازی بود و در مابقی دقایق طرفداران سرخ­پوشان تهران در رویای سومین قهرمانی سیر می ­کردند. با سوت پایان و قرار گرفتن جام در دستان سید جلال حسینی رویا رنگ واقعیت پیدا کرد و دوازدهمین قهرمانی پرسپولیس در لیگ ایران و سومین قهرمانی متوالی این تیم با برانکو در لیگ برتر به تاریخ سنجاق شد.

4. پرسپولیس 4-2 استقلال (برانکو دوست داشتنی)

برانکو لیگ پانزدهم را کابوس­وار با پرسپولیس شروع کرد به قعر جدول رسید، کاپیتان ابدیش را از دست داد، بازی­های مهمی را با بی­دقتی مهاجمان و داوارن بدون امتیاز پشت سر گذاشت، ولی چند هفته به پایان لیگ برتر با بردن استقلال به صدر جدول می­رسید. محسن ترکی در 27 فروردین سال 95، سوت آغاز بازی را زد. نزدیک به 40 شوت به سمت دروازه مکانی و رحمتی در زیبا­ترین بازی پرسپولیس و استقلال در دو دهه گذشته نواخته شد. حاصل این ضربات 4 گل برای شاگردان برانکو بود. پرسپولیس به بهترین نحو ممکن استقلال را پشت سر گذاشت و سلطه خود را به رقیب همیشگی خود دیکته کرد و این سلطه تا به امروز پا برجا ماند. ممنون برانکو دوست داشتنی.

3. پرسپولیس 3-1 الاهلی عربستان (غرش در آسیا)

21 شهریور ماه سال 96، ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی میزبان بازی برگشت پرسپولیس و الاهلی عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا سال 2017 بود. بازی رفت این دو تیم در عمان با بازگشت نیمه تمام پرسپولیس از شکست 2 بر صفر و تساوی به پایان رسید. در بازی برگشت شاگردان برانکو در همان ابتدای بازی به آنچه که نیاز داشتند، رسیدند. اخراج کمال در ده دقیقه ابتدایی بازی کار را برای سرخپوشان تهرانی در گرمای امارات پیچیده کرد. پرسپولیس در نیمه دوم، گل خورد و در آستانه حذف قرار داشت؛ اما مرد کروات با آوردن منشا، رسن و مصلح که هر سه نفر در 2 گل بعدی نقش آفرین بودند درس مربی­گری به ربروف اوکراینی داد و پرسپولیس را برای اولین بار در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا به نیمه نهایی رساند.

2. پرسپولیس 1-1 السد قطر (صعود به فینال)

اولین صعود به فینال آسیا، با بهترین سرمربی تاریخ باشگاه، با از دست دادن 5 بازیکن اصلی تیم در اول فصل و عدم اضافه شدن هیچ فردی در 1 آبان ماه سال 97، در ورزشگاه پر از تماشگر آزادی رقم خورد. تیم محروم از نقل انتقلات برانکو در دوحه با تک گل علی­پور پیروز شد و با پشتوانه مناسب برای رقابت با یاران ژاوی و گابی در بازی برگشت مهیا شده بود تا این که بونجاح گل زود هنگامی در جلو چشمان هوادارن پرسپولیس زد. در نیمه دوم سیامک نعمتی کار را به تساوی کشاند و در دقایق پایانی بیرانوند با واکنش تماشایی اش، السد را برای صعود به فینال در حسرت باقی گذاشت و این پرسپولیس بود که با هدایت ایوانکوویچ با 13 بازیکن بزرگ­سال کاری کرد باورنکردنی و حریف کاشیما ژاپن در فینال لیگ قهرمانان آسیا سال 2018 شد.

1. پرسپولیس 3-1 الدحیل قطر (بازگشت باشکوه)

غول قطری با دوجین ستاره و بدون باخت در تاریخ 1/5 ساله باشگاه تازه تأسیس خود و با برتری 1 گله در بازی رفت در مقابل پرسپولیس و میهمان مردم ایران در 26 شهریورماه سال 97، در ورزشگاه آزادی شد. نیمه اول بازهم پرسپولیس گل دریافت کرد. داور ازبک سوت نیمه دوم را زد و شاگردان برانکو 45 دقیقه فرصت داشتند که 3 گل وارد دروازه الدحیل بکنند تا دوباره به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا برسند. گل سوپرمن، دریبل بی­ نظیر علیپور و فرار منشا نسخه نبیل معلول و تیمش را در نیمه دوم بازی پیچید و بازگشت تکمیل شد. شاگردان برانکو در جو بی­ نظیر آن شب آزادی اگر حتی نیاز به هزاران گل هم برای غلبه به الدحیل داشتند به آن دست پیدا می ­کردند؛ چون برانکو ایوانکوویچ باور و کیفیت را به ساق پایه شاگردانش تزریق کرده بود.

هر روز با گلچینی از بهترین خبرها و مطالب از سراسر اینترنت در خدمت شما هستیم . برای مشاهده مطالب هر روز به سایت ما سر بزنید .

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و برنده شدن جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید .
www.1xiran55.com