دسته‌بندی نشده

یکی از دوستان عکس چندتا ورزشکار گذاشته بود و ازشون به عنوان اسوه های جوانمردی یاد کرده بود خواستم بگم اسوه ایشونن پهلوون ایشونن ته مردا ایشونن نه اونا که جلوی ی کشور خاص برا منافعی خاص مسابقه ندادن

180


در یکی از خاطرات معروف از تختی، الکساندر مدوید، قهرمان افسانه‌ای کشتی جهان، که در رقابت‌های جهانی تولیدوی آمریکا توانست بر غلامرضا تختی غلبه کند، درباره مسابقه معروفش با جهان پهلوان ایرانی‌ها چنین می‌گوید: «قبل از آن که غلامرضا را به‌طور کامل بشناسم و او را بهترین رفیق ورزشی خود بدانم، به او فقط به‌عنوان یک رقیب خطرناک و مدعی احترام می‌گذاشتم تا این‌که آن ماجرای معروف پیش آمد.
من از ناحیه پای راست آسیب دیده بودم و غلامرضا در حال عبور از رختکن به چشم دید که پزشک تیم شوروی در حال بانداژ پای مصدوم من است. همان لحظه دکتر به من گفت کارت تمام است، حریف فهمید پای راست تو آسیب دیده و راحت شکستت می‌دهد حتی سرمربی تیم از من خواست انصراف بدهم و کشتی نگیرم اما من روی تشک حاضر شدم و غلامرضا حتی یک بار هم به پای آسیب دیده من دست نزد. او کشتی را با نتیجه مساوی و به خاطر وزن بیشتر به من باخت اما برنده واقعی او بود.»

هر روز با گلچینی از بهترین خبرها و مطالب از سراسر اینترنت در خدمت شما هستیم . برای مشاهده مطالب هر روز به سایت ما سر بزنید .

برای مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و برنده شدن جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید .
www.1xiran55.com