افراد زیادی در دور و اطراف ما قرار دارند که به صورت پیوسته بازی‌های فوتبال را پیش‌بینی می‌کنند و اکثر مواقع هم پیش‌بینی‌های آن‌ها درست از آب در می‌آید. این افراد وابسته به بخت و اقبال نیستند و قطعا شانس هم به تنهایی نمی‌تواند همیشه یاور آن‌ها باشد؛ پس باید راهی برای اینکه ما هم بتوانیم بهترین پیش‌بینی‌ها را انجام دهیم وجود داشته باشد.

اگر می‌خواهید شروع به پیش‌بینی مسابقات کنید بهتر است از جایی شروع نمایید. شاید فکر کنید که باید از ابتدای فصل این کار را آغاز می‌کردید و دیگر دیر شده است اما باز هم می‌توانید روی درست از آب در آمدن پیش‌بینی‌هایتان حساب کنید. هنگامی که نتیجه یک بازی فوتبال را حدس می‌زنید، نتیجه را تنها به شانس واگذار کرده‌اید اما اگر پیش از شروع مسابقه نگاهی دقیق به آمار و ارقام دو تیم بیاندازید شانس بیشتری برای پیش‌بینی درست نتایج خواهید داشت. در هنگام پیش‌بینی بازی‌ها هیچ‌گاه به شانس متکی نباشید. بعضا تیم‌های ضعیف توانسته‌اند تیم‌های بزرگ را شکست دهند اما اینگونه موارد بخش کوچکی از تاریخ فوتبال را شکل داده‌اند. بنابراین بدون شک تکیه به آمار تیم‌ها می‌تواند نتیجه بسیار بهتری داشته باشد.

پیش بینی فوتبال با استفاده از متغیرها

آموزش پیش بینی فوتبال
آموزش پیش بینی فوتبال

هنگامی که پای سوال چگونه بازی فوتبال را پیش بینی کنیم به میان می‌آید سخن از فاکتورهایی است که می‌توانند تغییر کنند. این فاکتورها در طول بازی‌های قبلی هر تیم تغییراتی داشته‌اند و دیتایی در اختیار شما قرار می‌دهد تا شما را در پیش بینی مسابقه بعدی یاری کند. در رابطه با فوتبال اولین چیزی که به ذهن می‌رسد آمار و میزان کیفیت هر تیم است. این آمار معمولا شامل تفاضل گل، مکان شوت‌های زده، شوت‌های داخل چارچوب و البته درصد مالکیت توپ می‌شود.

برای پیش‌بینی‌های دقیق‌تر هر مسابقه نیاز است تا چنین آمار و ارقامی را با دقت رصد کنید. معمولا دقت کردن به دیتای حاصل از ده مسابقه قبلی هر تیم می‌تواند کافی باشد. بررسی ده بازی قبلی هر تیم می‌تواند وقت‌گیر باشد اما باور کنید که کاملا ارزشش را دارد چون دید کاملی از عملکرد تیم در مسابقه بعدی را به شما ارائه می‌دهد.

پیش بینی بازی های فوتبال با استفاده از احتمال گلزنی

 

در این بخش به صورت کامل با اعداد و ارقام طرف هستیم چون بدیهی است که گل‌های مسابقه برنده بازی را مشخص می‌کنند. پایگاه‌های اطلاع‌رسانی بسیاری وجود دارند که می‌توانند شما را از میزان احتمال گلزنی هر تیم مطلع نمایند. در این بین صحبت‌های کارشناسان و گزارشگرهای بازی حین پخش پیش‌نمایش بازی یا برنامه قبل از شروع مسابقه هم می‌تواند بسیار مفید باشد. این افراد کار و زندگی خود را وقف چنین مباحثی کرده‌اند و به درستی می‌توانند منابع اطلاعاتی مورد اعتماد شما باشند.

نکته‌ای که نباید از یاد ببرید درصد مالکیت توپ هر تیم است چون درصد مالکیت بیشتر به معنای بالا رفتن احتمال خلق موقعیت است و افزایش احتمال خلق موقعیت شانس گلزنی یک تیم را بالاتر می‌برد.

پیش بینی فوتبال با اطلاع از امتیاز میزبانی

حتی بدون نگاه به آمار هم می‌توان حدس زد که بازی کردن در خانه برای هر تیمی ساده‌تر است اما حتی آمار و ارقام هم خبر از تایید این ادعا می‌دهند. طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع مختلف هر تیمی که امتیاز میزبانی را در اختیار داشته باشد حدود ۱٫۵ برابر شانس برد بیشتری دارد. تماشاگران در خانه از یک سو مرتبا تیم حریف را از نظر روانی تخریب می‌کنند و از سوی دیگر به بازیکنان خودی قوت قلب می‌دهند. در ویدیو زیر شاهد یک مثال جالب برای امتیاز میزبانی هستیم که تیم فوتبال لژیا در حالی که حتی هوادارانش را هم در کنار خود نمی‌بیند می‌تواند در رقابت با تیم فوتبال رئال مادرید به عنوان قهرمان بیش از ۱۰ دوره لیگ قهرمانان به یک تساوی شیرین دست یابد. پس امتیاز میزبانی در امر پیش بینی فوتبال یک موضوع بسیار مهم است.

 

بنابراین در هنگام انجام پیش‌بینی خود می‌توانید امتیاز میزبانی را به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی در نظر بگیرید. تیم‌های ضعیف‌تر در خانه خود حتی چشم امید بسیاری به بردن یک تیم قوی‌تر دارند چون هواداران این باور را در آن‌ها ایجاد می‌کنند. البته وجود تماشاگران در کنار تیم تنها یکی از دلایل قوی‌تر بودن میزبان بازی است.

تاثیر تفاضل گل در پیش بینی بازی‌های فوتبال

تفاضل گل می‌تواند بهترین دید از نتیجه احتمالی بازی را در اختیار شما قرار دهد. اطلاعات مربوط به تفاضل گل هر تیم به راحتی و روی هر پایگاه اطلاع‌رسانی قابل دسترس است. البته در نظر داشته باشید که تفاضل گل به تنهایی نمی‌تواند گویای ماجرا باشد چون در بسیاری از بازی‌ها اتفاقات غیرمنتظره زیادی پیش می‌آید. به قول معروف فوتبال بازی اتفاقات است.

البته این مسئله به هیچ‌وجه از ارزش اطلاعات مربوط به تفاضل گل کم نخواهد کرد و همچنان می‌توانید تا حدود زیادی روی آن حساب کنید. تعداد گل‌های زده و خورده هر تیم در چند بازی قبلی می‌تواند جزئیات با ارزشی باشد.

اهمیت بازیکنان گلزن و برتر در پیش بینی مسابقات

آموزش پیش بینی فوتبال
آموزش پیش بینی فوتبال

نباید فراموش کرد که قدرت یک تیم قدرت بازیکنان آن تعیین می‌کنند. بنابراین قبل از انجام پیش‌بینی خود فراموش نکنید که حتما لیست بازیکنان دو تیم را بررسی کنید. بازیکنان بهتر منجر به ایجاد موقعیت بیشتر و در نتیجه گلزنی می‌شوند. البته بازیکنان جدیدالورود هر تیم را هم نباید فراموش کنید چون بعضا بازیکنان تازه وارد می‌توانند تفاوت‌های یک بازی را رقم بزنند.

اهمیت تعداد شوت‌های در چارچوب

از نظر آمار هر تیمی که تعداد شوت بیشتری در داخل چارچوب داشته باشد شانس گلزنی بیشتری هم برای کسب نتیجه دارد. البته شوت‌های داخل چارچوب هم با یکدیگر متفاوت‌اند و برای رسیدن به نتایج بهتر شاید باید کمی زمان بیشتر خرج کنید. مثلا درصد مالکیت توپ و تعداد شوت‌های هر تیم را در کنار تعداد شوت‌های داخل چارچوب مد نظر قرار دهید. با نگاهی به آمار بازی‌ها می‌توانید متوجه شوید که هر چه درصد مالکیت توپ بالاتر باشد، کیفیت شوت‌های زده تیم هم بیشتر بوده است و شوت‌های داخل چارچوب بیشتری داشته‌اند.

پیش بینی فوتبال با اتکا به مکان شوت‌های زده

یکی دیگر از مشخصه‌های مهم در درست از آب در آمدن پیش‌بینی‌ها مکانی است که هر تیم از آنجا اقدام به شوت‌زنی می‌کند. هر تیم تاکتیک‌های خاصی برای شوت‌زنی دارد و از قسمت‌های مشخصی از زمین بازی می‌توانند شوت‌های با کیفیت بزنند. در این میان برخی از تیم‌ها هم تنها در بخشی از زمین از قدرت دفاعی بالا برخوردار هستند پس باید حساب کنید که اگر این دو جایگاه در یک مکان باشد، احتمال گلزنی پایین می‌آید.

پیش بینی نتیجه مساوی در فوتبال

یکی از عادت‌های بد در پیش بینی بازی های فوتبال این است که افراد تنها به فکر انتخاب برنده مسابقه هستند و قدرت دو تیم را در کنار یکدیگر می‌سنجند. باید این را در نظر بگیرید که نتیجه یک مسابقه می‌تواند مساوی هم باشد. در پیش‌بینی نتیجه بسیاری از تیم‌های درجه دو لیگ‌ها می‌توان به این قضیه خوشبین بود که نتیجه بازی به احتمال زیاد مساوی است. دلیل این قضیه ذهنیت بازیکنان یک تیم درجه دو است که در اکثر مواقع محافظه‌کارانه برخورد می‌کنند و تنها در صورتی که گل بخورند میل به تهاجم پیدا خواهند کرد. پس با این حساب نباید پیش‌بینی نتیجه مساوی مخصوصا در تقابل دو تیم درجه دو را به هیچ عنوان فراموش کنید.

در پایان نیاز است بدانید که در پیش‌بینی فوتبال هیچ‌گاه نباید تنها به شانس متکی باشید و حتما آمار و ارقام هر بازی را قبل از پیش‌بینی آن با دقت بررسی کنید. با انجام این کار احتمال درست در آمدن پیش‌بینی‌هایتان به شدت افزایش می‌یابد. البته که هیچ جادویی در کار نیست و هر اتفاقی ممکن است پیش بیاید اما با این کار شانس خود را افزایش می‌دهید. حواستان باشد که پیش‌بینی‌هایتان را هوشمندانه انجام دهید و درگیر احساسات یا طرفداری یک تیم نشوید.

برای ورود به سایت وان ایکس بت روی لینک زیر کلیک کنید

www.1xiran55.com