قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

وعده های سرخرمن؛ نگاهی به مدیریت ایرج عرب و همکارانش در باشگاه پرسپولیس

No Apologies از امینم-البوم (Eminem Presents: The Re-Up (2006
ژوئن 5, 2019
امروز تعطیل رسمیه؟
ژوئن 6, 2019

وعده های سرخرمن؛ نگاهی به مدیریت ایرج عرب و همکارانش در باشگاه پرسپولیس


نگاهی داریم به اوضاع نابسامان تیم مدیریتی باشگاه پرسپولیس.
طرفداری – مشکلات مدیریتی؛ کلید واژه ای که هواداران پرسپولیس معنای آن را در سالیان اخیر به وضوح درک کرده اند.

کمتر از یک ماه از انتخاب ایرج عرب به عنوان سرپرستِ سرخپوشان می گذشت که در مقاله ای در طرفداری و در اینجا به وضوح از مدیریت ضعیف ایشان در باشگاه پرسپولیس سخن به میان آوردیم. انتصابی که با توجه به عملکرد رضایت بخش حمیدرضا گرشاسبی، از همان روزهای اول، این انتخاب به هیچ عنوان مورد رضایت هواداران پرسپولیس قرار نگرفت. صحبت از این به میان آوردیم که ایرج عرب، فردی است که به آن شکل با مدیریت حرفه ای ورزش سروکار نداشته و مهم ترین سِمت او، سرپرستی حراست ورزش و جوانان بوده که در مردادماه سال 95 در این پست منصوب شده است.  فردی که اگر به نوع مصاحبه ها و عملکرد او در این چند ماه در باشگاه پرسپولیس، دقیق تر بنگریم به راحتی متوجه خواهیم شد که او تا چه اندازه با این پست مهم و کلیدی، آن هم در باشگاه پرهواداری چون پرسپولیس، غریب و ناآشناست. در مورد بحث نقل و انتقالات پرسپولیس سخن گفتیم جایی که در زمان مدیریت وی شاهد حضور بازیکنی چون محمد نادری آن هم با شرایط قرضی در باشگاه پرسپولیس بودیم. بازیکنی که شایعات جدی مبنی از عدم حضور او در فصل آینده باشگاه پرسپولیس می دهد. یا گرفتن بازیکنی چون بودیمیر که او نیز به مانند سایر بازیکنان خارجی باشگاه هنوز به آن شکل دریافتی نداشته و جالب اینجاست به جای مدیریت، باز هم این برانکوست که از جانب باشگاه مامور می شود تا با او صحبت نماید و از خیر مبالغ فصل آینده خود نیز بگذرد!

اگر مدیریت گرشاسبی در سال گذشته و گرفتن بازیکنانی چون شیری، ترابی، رفیعی و شریفی در پرسپولیس نبود، مشخص نبود در نیم فصل دوم و در کورانِ مسابقات چه بلایی بر سر این باشگاه نازل می شد؟ ایرج عرب صحبت از تمدید قرارداد با بشار رسن می کند و مسئولان باشگاه با این هافبک عراقی عکسی به یادگار می گیرند. موضوعی که بعدها به نقل از خود برانکو ایوانکوویچ می خوانیم که نه تنها با هافبک خلاق عراقی سرخپوشان تمدیدی صورت نگرفته بلکه طلب این بازیکن نیز به مانند بازیکنان خارجی دیگر باشگاه پرداخت نشده و پرسپولیس در آستانه از دست دادن یکی از معدود خارجی های خوب خود در چند سال اخیر بوده است. عملکرد منفی ایرج عرب باعث شده تا هر روز اخبار ناامید کننده ای از باشگاه پرسپولیس به گوش برسد و در عین ناباوری عملکرد بسیار ضعیف او و هیات مدیره پرسپولیس، مورد حمایت وزارت ورزش است و به گفته مازیار ناظمی، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش، شایعات برکناری چنین مدیر ناموفقی را بی اساس خوانده و از ادامه پرقدرت مدیریت ایشان در پرسپولیس خبر می دهد! به راستی از نظر وزارت ورزش و شخص آقای ناظمی موفقیت چگونه تعریف شده است؟ پرسپولیس تیمی بوده که با حمایت هوادارانش و سرمربی گری شخصی چون برانکو مجالِ هیچ ابراز وجودی را به تیم های دیگر نداده است.

سه قهرمانی در لیگ برتر، قهرمانی در جام حذفی، قهرمانی در سوپرجام، صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا و دو صعود پیاپی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا همه نشان از کیفیت بالای برانکو در پرسپولیس می دهد و حال خبر می رسد که به احتمال فراوان دیگر شاهد حضور این سرمربی موفق در فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس نباشیم. سرمربی که پس از 11 ماه چشم انتظاری تنها 500 هزار یورو از حقوق معوقه خود را دریافت نمود و 620 هزار یوروی دیگر نیز از این باشگاه طلب کار می باشد. البته شخص ایرج عرب وعده هایی به سرمربی پرسپولیس برای دریافت کامل حق و حقوق خود داده است و حتی پا را فراتر گذاشته و صحبت از قرارداد 5 ساله با برانکو به میان آورده است. باز هم وعده ای دیگر از سری وعده های ادامه دار مدیریت پرسپولیس که بسیار بعید به نظر می رسد، رنگ واقعیت به خود گیرد. وعده های آقای عرب و دوستان تا به حال همچون طبل تو خالی یا به قول معروف، وعده های سرخرمن برای هواداران پرسپولیس و سرمربی این تیم بوده است. نه تنها سرمربی پرسپولیس، بلکه بازیکنان خارجی و کادر فنی این تیم نیز هنوز حق و حقوق خود را دریافت نکرده اند و فقط کافی است تا یکی از این بازیکنان و یا کادر فنی پرسپولیس، معوقات خود را از فیفا طلب نماید. داستانِ تکراری که باز هم هواداران پرسپولیس به خوبی با آن آشنا بوده و به همین دلیل نیز شاهد کسر امتیاز در فصول قبل بوده اند.

حال پیشنهادات گران قیمتی به سرمربی پرسپولیس رسیده که با توجه به کیفیت فنی بالای این سرمربی کروات و با توجه به شرایط اسفناکِ مدیریتی و مالی باشگاه پرسپولیس نمی توان از برانکو حتی در قبول هدایت تیمی چون الاهلی عربستان، خرده ای گرفت. حداقل برانکو در این گونه از تیم ها تنها دغدغه اش بحث فنی و هدایت تیمش خواهد بود و نه اینکه شاهد مشکلات مالی خود، کادر فنی و بازیکنان تیمش باشد. از بحث مشکلات مالی که بگذریم، انفعال و بی ‌تفاوتی در برابر هجمه ‌ها علیه پرسپولیس و اتفاقات بازی نیمه نهایی با سپاهان و فینال با داماش از دیگر بخش های کارنامه منفی ایرج عرب و تیم مدیریتی او در پرسپولیس به حساب می آید. بازیکنانِ پرسپولیس از شرایط پیش آمده در فینال جام حذفی و عدم حمایت مدیرعامل سرخپوشان از آن ها ناراضی بوده اند. به گونه ای که شخصی آرام و متینی همچون کریم باقری نیز از آمدن روی سکو و گرفتن مدال خود امتناع ورزید! رفتار قهرآمیز آقای عرب در مواجه با بازیکنان پرسپولیس صدای بسیار از آن ها را هم در آورده و این تصادفی نیست که از بازیکن گرفته تا شخص سرمربی از وضع مدیریتی ایشان در پرسپولیس ناراضی باشند. وقتی در پایان دیدار فینال جام حذفی از سرمربی سرخپوشان سوال می کنند که تکلیف طلب شما از باشگاه پرسپولیس به چه گونه ای است؟ وی با دلخوری تنها به یک جمله بسنده می کند و آن هم اینکه بهتر است جواب این سوال را از مدیریت پرسپولیس بپرسید!

سوالی که به اذهان خطور می کند این است که در هر باشگاهی با این وضع مدیریتیِ اسفناک، شاید ماه ها قبل تر مدیرعامل آن تیم استعفا و یا از کار خود برکنار می شد. حال چگونه است که با این اوصاف، مدیریت کنونی پرسپولیس همچنان حمایت می شود. چون آن چیزی که مشخص است، با این سبک مدیریتی که از آقای عرب می بینیم، تنها شاهد تضعیف هر چه بیشتر پرسپولیس خواهیم بود.

هر روز با گلچینی از بهترین خبرها و مطالب از سراسر اینترنت در خدمت شما هستیم . برای مشاهده مطالب هر روز به سایت ما سر بزنید .

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و برنده شدن جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید .
www.1xiran44.com