آموزش

دست های شروع بازی در پوکر تگزاس هولدم

پوکر آنلاینپوکر آنلاین
406

یکی از سخت‌ترین تصمیمات در بازی پوکر این است که کدام دست‌ها را بریزیم و با کدام دست‌ها بازی کنیم؟ در این بخش تیم بتویاد به ما در تشخیص ارزش و اهمیت دست‌های شروع بازی کمک خواهد کرد و مشخص می‌کنیم چه فاکتورهایی تعیین می‌کنند که شما دست را نگه دارید یا فولد دهید.

به طور کلی در بازی پوکر هولدم برای شروع ۱۶۹ مدل کارت می‌تواند به بازیکن داده شود. البته در این شمارش کارت های با خال یکسان، مشابه در نظر گرفته شده و دو بار شمرده نشده است.

اگر به شما پاکت(دو کارت شبیه هم) داده نشده باشد، یا خال های آن یکسان است(Suited) یا با هم فرق دارند(Offsuit) و همچنین می‌توانند پشت سرهم(Connected) باشند یا فاصله داشته باشند(Unconnected). در نتیجه دست‌های شروع شما به پنج دسته اصلی تقسیم می‌شود:

  • پاکت یا پِیر
  • خال یکسان و پشت‌هم (Suited connectors)
  • پشت سر‌هم(Connected)
  • خال یکسان با فاصله(Suited unconnected)
  • با فاصله و بدون خال یکسان(Unconnected)

کارت‌های آنکانکتد از هم فاصله دارند. هرچه این فاصله بیشتر باشد شانس استریت شدن شما کمتر است. مثلا اگر 73 دارید شما برای استریت شدن به 4-5-6 روی فلاپ نیازمندید. اما اگر کارت شما 8-10 باشد،‌ شما با کارت‌های QJ9 و 679 استریت می‌شوید.

بهترین دست‌های شروع بازی در بازی هولدم

بیایید با بهترین دست‌های ممکن شروع کنیم که به عنوان کارت‌های پرمیوم(premium) شناخته می‌شوند. بین بازیکنان پوکر برای اینکه کدام دست بهترین دست برای شروع بازی است اختلاف نظر وجود دارد. اما اکثرا گروه اول را Aces و پاکت‌کینگ می‌دانند.

گروه ا: AA, KK

قوی‌ترین کارت‌های ممکن در بازی هولدم هستند. زیاد اتفاق نمی‌افتد که به شما AA یا KK داده شود. در حقیقت شما به طور میانگین هر ۱۱۰ دست ممکن است AA، KK بیاورید.

پاکت‌آس در حقیقت بهترین دست در پوکر است و در جایگاه دوم پاکت‌کینگ قرار دارد. با این حال باید بدانید که حتی AA و KK نیز می‌توانند ببازند، مخصوصا هنگامی که در مقابل چند بازیکن بازی می‌کنید.

( برای دیدن بهترین سایت پیش بینی فوتبال کلیک کنید )

این به این معنیست که شما باید پری‌فلاپ ریز دهید تا بازیکن‌های کمتری وارد بازی شوند. البته اگر پاکت‌کینگ داشته باشید شرایط کمی متفاوت است، باید توجه داشته باشید که اگر فلاپ آس بخورد شما به هرکسی که یک آس در دست خود داشته باشد باخته‌اید.

با اینکه این کارت‌ها دست‌های بسیار قوی هستند که بیشتر بازیکنان دوست دارند داشته باشند، مطمئنا شکست‌ناپذیر نیستند.

گروه ۲: QQ, JJ, AKs

 

 

پاکت دام(Queen) و پاکت جک(Jack) نیز همچنین دست‌های قوی هستند که در اکثر موارد می‌توانند شما را مطمئن کنند که بهترین دست را دارید. البته این دست‌ها از پاکت کینگ و پاکت آس ضعیف‌ترند اما در مقابل تمام کارت‌های دیگر برتری دارند.

گاهی‌اوقات ممکن است این کارت‌ها در مقابل AA و KK قرار بگیرند که البته زیاد اتفاق نمی‌افتد. با این ‌کارت‌ها خوب بازی کنید و همیشه با آن‌ها ریز دهید تا از بازی دیگران آگاه شوید.

AK یا آس و شاه در زبان پوکر به بیگ‌اسلیک و هنگامی که سوتِد(خال یکسان) داشته باشد به سوپر اسلیک شناخته می‌شود. با اینکه این ‌دست در پری‌فلاپ هنوز به جز یک های‌کارت ساده قانونی را به وجود نیاورده، اما پتانسیل بسیار خوبی برای بازی دارد.

این دست در مقابل AA و KK بسیار ضعیف است و نسبت به QQ یا JJ در یک سطح قرار دارد. مزیت AK چه سوتد چه آف-سوت(با خال غیریکسان) در این است که نسبت به کارت‌های قوی دیگر همچون AJ, AT و AQ برتری خاصی دارد. این نوع برگ‌ها غالبا در مراحل نهایی تورنومت منجر به آل-این دادن بازیکن می‌شوند.

گروه ۳: TT, AK, AQs, AJs, KQs

 

 

 

این گروه نیز جزو دست‌های قوی و برتر به حساب می‌آیند.(s به معنای suited یا دارای خال یکسان می‌باشد.) شما با تمام این دست‌ها نیز نیاز دارید پری‌فلاپ ریز دهید.

در بالا درباره AK صحبت کردیم، اما دست‌های شروعی مثل AQs و AJs نیز بسیار قوی هستند که نسبت به هر A-x دیگری برتری دارند. البته با این نوع دست ها،‌ مخصوصا KQ باید مراقب باشید اگر ری-ریز شدید توانایی ریختن آن‌ها را نیز داشته باشید وگرنه احتمالا کل چیپ خود را خواهید باخت.

پوکر آنلاین
پوکر آنلاین

کارت‌های سوتِد(Suited Cards)

احتمالا شنیده باشید که بسیاری از بازیکنان مبتدی در جواب اینکه چرا با این کارت وارد پات شدی گفته باشند «خب، چون سوتد بودن.». البته مطمئنا دست‌هایی که خال یکسان دارند نسبت به حالت آف‌سوت خود برتری دارند چرا که آدز(احتمال) فلاش شدن در آن‌ها وجود دارد.

با این حال باید بدانید آدز فلاش شدن روی فلاپ ۱ به ۱۱۸ (%0.08) و آدز فلاش شدن تا ریور %6.5 است. این که هر دو کارتی برای وارد بازی خوب‌اند صرفا بخاطر اینکه خال یکسان دارند را توجیح خود نکنید، در حقیقت فرق زیادی بین آن‌ها و کارت‌های ضعیف دیگر وجود ندارد.

 

برای ورود به سایت وان ایکس بت روی لینک زیر کلیک کنید

www.1xiran55.com