دسته‌بندی نشده

تیم منتخب لیگ برتر خلیج فارس از دیدگاه طرفداری در فصل 98-1397

183


نگاهی به بهترین های فوتبال ایران در فصلی که گذشت.
طرفداری- لیگ برتر ایران با تمام غم ها و شادی ها، حواشی و اخبارش به پایان رسید. پرسپولیس در پایان لیگ برتر قهرمان شد، سپاهان، استقلال و پدیده با کسب رتبه های دوم تا چهارم، سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کردند و سپیدرود و استقلال خوزستان نیز راهی لیگ دسته اول شدند.

در این بخش، تیم منتخب فصل را معرفی خواهیم کرد. گفتنی است که برای هر شخص فوتبال دوستی که بازی های لیگ ایران را دنبال کرده باشد، تیم منتخب می تواند متفاوت باشد و ادعا نمی کنیم که درست ترین تیم منتخب فصل را مشخص کرده ایم، اما تلاش بر این بوده است تا با انصاف و بررسی و تحلیل آمارها و بازی ها، بهترین تیم منتخب فصل را از نگاه طرفداری انتخاب کنیم.

بهترین سرمربی فصل: برانکو ایوانکوویچ (با احترام به یحیی گل محمدی)

مرد کروات پرسپولیس برای سومین بار پیاپی تیمش را قهرمان لیگ برتر کرد. با توجه به قدرتمندتر شدن رقبا، پرسپولیس امسال نتوانست چند هفته زودتر جشن قهرمانی بگیرد و در هفته پایانی به مقام قهرمانی رسید. حالا برانکو 4 فصل است که تیمش را مدعی اصلی قهرمانی کرده است و قطعا در تاریخ فوتبال ایران جاودانه خواهد بود. پس از برانکو یحیی گل محمدی، مردی که موفق شد در میان تیم های قدرتمند، پدیده اش را در کورس نگه دارد و در نهایت سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند، دومین مربی بزرگ فصل بوده است.

 

پیام نیازمند

بی شک پیام نیازمند یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر بوده است، دروازه بانی که در تمام بازی های سپاهان در لیگ برتر بازی کرد و نقش تاثیرگذاری در نایب قهرمانی سپاهان داشت. نیازمند 20 گل خورد و سپاهان، چهارمین تیم شد از لحاظ عملکرد دفاعی. نقطه اوج عملکرد نیازمند را می توان در هفته بیست و نهم دید، جایی که سپاهان به مصاف پدیده رفت و با نتیجه 1-1 متوقف شد. اگر پیام نیازمند درخشش عجیب خود را در آن بازی نداشت، سپاهان شانس قهرمانی در آخرین هفته لیگ برتر را به دست نمی آورد.

دانیال اسماعیلی فر

دانیال اسماعیلی فر از بهترین های لیگ برتر و تیم تراکتورسازی تبریز بود. او در عین اینکه یک مدافع قدرتمند برای تیمش بود و اجازه نفوذ به وینگرهای حریف را نمی داد، در خط حمله نیز عملکرد خوبی از خود برجای گذاشت و با سرعت خوبش و اضافه شدن به حملات تراکتورسازی، نقش پررنگی در موفقیت تیمش داشت. یکی از بهترین بازی های اسماعیلی فر را می توان جدال نساجی-تراکتورسازی در هفته بیست و یکم دانست که اسماعیلی فر عمکلرد فوق العاده ای در خط دفاع از خود برجای گذاشت.

پژمان منتظری

مدافع با تجربه استقلال، یکی از بهترین فصل های فوتبالی خود را پشت سر گذاشت. او در کنار محمد دانشگر جوان، زوج خوبی در میانه دفاع استقلال تشکیل دادند و با یک عملکرد بی نقص و درخشان کاری کردند که استقلال در این فصل تنها  13 گل دریافت کند و بهترین خط دفاع لیگ برتر باشد. همچنین فراموش نکنیم که پژمان 35 ساله، یکی از بازیکنانی بود که تقریبا در اکثر بازی های فصل به میدان رفت و این نشان از آمادگی بالای او است.

سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده

سید جلال حسینی و شجاع خلیل زاده را می توان یکی از بهترین زوج های فوتبالی ایران در فصول گذشته دانست. این دو بازیکن در اکثر بازی های پرسپولیس در کنار هم در میانه خط دفاع به میدان رفتند و عملکرد فوق العاده ای نیز از خود برجای گذاشتند. پرسپولیس با این دو بازیکن تنها 14 گل خورد و دومین خط دفاع برتر لیگ برتر ایران شد. یکی از نقط قوت این دو بازیکن، حضور به موقع در حملات تیم و قدرت سر زنی آن ها برای بازکردن دروازه حریف است که در این فصل حسابی به کمک پرسپولیس آمد. مثلا خود شجاع خلیل زاده با گل هایش در بازی با ذوب آهن و ماشین سازی تبریز، 6 امتیاز برای تیمش خرید.

احمد نوراللهی

دیگر پرسپولیسی موفق لیگ هجدهم، احمد نوراللهی بوده است. گلزن 3 امتیازی دربی، در فصل جاری، هم عمکلرد فوق العاده ای در خراب کردن بازی حریف و کمک به دفاع تیمش داشت و هم بازیسازی را به خوبی انجام می داد. نقاط اوج بازی نوراللهی را می توان در بازی با استقلال، سپیدرود و سپاهان جستجو کرد که هافبک سرخ ها بهترین بازیکن تیمش در آن بازی ها بود.

اشکان دژاگه

کاپیتان اشکان که در یک انتقال عجیب، بالاخره تصمیم گرفت که در لیگ برتر ایران بازی کند، همراه با احسان حاج صفی، به تراکتورسازی تبریز آمد و سطح فوق العاده خود را به رخ سایر هافبک های لیگ کشید. دژاگه با بازی در یک کلاس بالاتر، یکی از بازیکنان همیشه خطرناک بود و در روز بدش نیز برای حریف دردسر ساز می شد. او گل  3 امتیازی تیمش برابر استقلال را در بازی برگشت به ثمر رساند و یکی از بهترین نمایش هایش را در هفته بیست و سوم برابر استقلال خوزستان ثبت کرد با یک گل و یک پاس گل.

امین قاسمی نژاد

وینگر پدیده، یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر در فصل جاری بود. قاسمی نژاد را می توان شوت زن ترین بازیکن لیگ دانست، او در سی هفته لیگ برتر بیش از 100 شوت به سمت دروازه حریفان زد. یکی از بهترین نمایش های قاسمی نژاد جدال برگشت پدیده و نفت مسجد سلیمان بود که امین قاسمی نژاد 5 شوت زد که 3 تای آن ها در چارچوب بودند و از آن سه شوت، دو شوت درون دروازه جای گرفت.

برترین بازیکن فصل: آیاندا پاتوسی

پاتوسی که در نیم فصل دوم با حاشیه زیاد از کیپ تاون آفریقای جنوبی به استقلال آمد، به عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شد. پاتوسی در استقلال همه کار کرد، او ضربات آزاد و کرنرها را برای تیمش ارسال می کرد و بازیساز اول تیمش بود و البته شم گلزنی بالایی نیز داشت. به جرات می توان گفت که اگر پاتوسی در نیم فصل دوم به استقلال نمی آمد کار این تیم برای کسب سهمیه بسیار سخت بود. گل های پاتوسی امتیازات خوبی برای استقلال به همراه داشت که شاید مهم ترین آن گل دقیقه 96 استقلال به سپاهان باشد. او در ابتدای ورودش به استقلال بازی های درخشانی از خود به نمایش گذاشت و تقریبا روی اکثر گل های تیمش تاثیر گذار بود. بازی با پارس جنوبی که او روی دو گل تیمش تاثیر گذاشت و بازی با ذوب آهن که پاتوسی یک گل زد و یک پاس گل داد، از بازی های درخشان این بازیکن بوده اند. گفته شده است که او استقلال را در این فصل ترک می کند و به نظر فوتبال ایران درخصوص از دست دادن این بازیکن باکیفیت ضرر خواهد کرد. پاتوسی یکی از بهترین بازیکنان خارجی لیگ برتر بوده است.

کی روش استنلی

مهاجم سپاهان در لیگ برتر کمی بالا و پایین داشت اما به هر حال بهترین مهاجم فصل لیگ بود. او در ابتدای نیم فصل دوم کمی افت کرد و گلزنی هایش کم شد اما در نهایت توانست جبران کند و بالاخره در صدر جدول گلزنان ایران ایستاد. کی روش استنلی موفق به زدن 16 گل برای تیمش شد و یکی از بهترین بازی های او به هفته یازدهم برمی گردد که برابر سایپا 2 گل زد و یک پاس گل نیز داد.

لوسیانو پریرا

یکی دیگر از خارجی های باکیفیت لیگ برتر قطعا شیمبا بوده است. او درحالی که در نیم فصل اول آمار خوبی نداشت و تقریبا از اواسط نیم فصل دوم گلزنی هایش افزایش یافت، بالاخره در دقیقه 90 آخرین بازی لیگ موفق شد شانزدهمین گل تیمش را به ثمر رساند و به همراه کی روش آقای گل لیگ برتر شود. شیمبا حتی به رکورد ساسان انصاری رسید و 7 بازی پیاپی گلزنی کرد. او در 7 بازی آخر لیگ برتر 9 گل زد تا نشان دهد از چه کیفیت بالایی برخوردار است.

بازیکنان ذخیره 

بازیکنان دیگری نیز فرصت حضور در تیم منتخب فصل را داشتند اما سعی شد با انصاف، بهترین بازیکنان فصل انتخاب شوند. در کنار این 11 بازیکن اصلی، 8 بازیکن منتخب نیز انتخاب کرده ایم که عبارت اند از:

علیرضا بیرانوند – وریا غفوری – فرشید باقری – محمد کریمی – رضا اسدی – محمد دانشگر – احسان حاج صفی – علی علیپور

و البته بازیکنان بیشتری هم بودند که شاید لیاقت حضور در تیم منتخب فصل را داشتند. 

هر روز با گلچینی از بهترین خبرها و مطالب از سراسر اینترنت در خدمت شما هستیم . برای مشاهده مطالب هر روز به سایت ما سر بزنید .

برای پیش بینی بازی های فوتبال به صورت رایگان و برنده شدن جوایز میلیونی روی لینک زیر کلیک کنید .
www.1xiran55.com