آموزش

بهترین مسیر را برای یادگیری پوکر

415

قبلا اطلاعات و مطالب مفید در خصوص پوکر کمیاب بود. در واقع، بیشتر بازیکنان پوکر که به دنبال ارتقا بودند، تنها سراغ SuperSystem از دویل برونسون می رفتند. امروزه، یادگیری پوکر همانند یادگیری دیگر علومی است که اطلاعات مربوط به آن ها کاملا در دسترس است. مثلا فرض کنیم می خواهید در مورد هندسه بخوانید؛ اگر ابزار لازم برای دسترسی به این یاداشت را دارید، می توانید مطالب آموزشی و کتب بسیاری هم در مورد آن موضوع پیدا کنید. به احتمال زیادی هم در منطقه ای زندگی می کنید که کلاس آموزشی آن برگزار می شود.

به بیان دیگر، یادگیری پوکر در دنیای امروز، بیشتر از اینکه مربوط به پیدا کردن اطلاعات نایاب باشد، مربوط به جستجو بین منابع در دسترس است. این مساله از نظر بسیاری از شاگردان من، پروسه گیج کننده ای است. در ادامه، مواردی که در این باب برای شاگردانم توضیح می دهم را شرح خواهم داد، چون شاید شما هم در چنین موقعیتی قرار داشته باشید.

همان طور که در ادامه خواهید دید، به نظر من روش های مختلف تدریس پوکر در شرایط مختلف، مفید تلقی می شوند. برای اینکه بدانید کدام منبع برای شما مناسب است، با سوالی به سبک یک اقتصاددان شروع کنید: کدام محصولات نایاب را می خواهید بدست آورید یا حفاظت کنید؟

بسیاری از تازه کاران، سراغ چیزهایی می روند که نیاز ندارند یا چیزهایی را که نیاز دارند یاد نمی گیرند. برای درک مساله، این طور تصور کنید که یادگیری پوکر پروسه ای است که ورودی های آن اطلاعات، زمان، هزینه و نظم است.

بسیاری از مبتدیان باید ورودی های اشتباه یا دانش رباتی (خودکار) را اصلاح کنند، چون تمام اطلاعات مربوط به مفاهیم بنیادی را درک نمی کنند. اگر شما جزو آن ها هستید، شاید مطالعه منابع ارزان تر راه مناسبی برایتان باشد. منابع بسیاری برای سطح مبتدی ارائه شده و اگر زمان و توانایی مطالعه آن ها را داشته باشید، خیلی بدردتان خواهد خورد.

برای دیگر دانش آموزان، زمان کمیاب است. شاید از لحاظ مالی مشکلی ندارید، ولی سرتان حسابی در بیزنس یا کارتان مشغول است. در این صورت، مربی گرفتن احتمالا بهترین راه کسب دانش لازم است. شاید مجبور شوید در مواجهه با دانشی که از جای دیگر با هزینه پایین تر قابل کسب است، بیشتر پرداخت کنید، ولی این دانش را به راحتی و بدون دردسر به دست می آورید.

خیلی از بازیکنان پوکر مشکلی برای صرف زمان و انرژی ندارند، ولی از لحاظ هزینه ای محدودیت دارند. برای آن ها، پول مساله است. خوشبختانه برای کسانی که به دنبال یادگیری اند، منابع رایگانی وجود دارد. یادداشت هایی مثل این و فوروم ها واضح ترین انتخاب ها هستند، ولی ویدیوهای آموزشی و برنامه هایی چون Twitch، همراه مطالعه خوب و آرشیوهای آنلاین از برخی بازی های گلچین شده را هم فراموش نکنید.

یکی دیگر از راه های اقتصادی برای مبتدیان با انگیزه که پول بیشتری نسبت به زمان دارند، آبونه شدن در سایت های مناسب نیاز به مدت یک ماه است. بسیاری از این سایت ها در قبال این حق اشتراک، امکان دسترسی به تمام مطالب سایت را در اختیارتان می گذارند و سوال بزرگ فقط این است که در مدت یک ماهه چقدر می توانید یاد بگیرید؟

در نهایت، اِلمان کمیاب دیگر در پوکر، نظم یا انگیزه است. بهترین رویکرد در این باره را هم می توان پیدا کرد. برخی مربیان متخصص بازی روانی هستند. منابع آموزشی در تمام رسانه های مربوط، این جنبه را مورد پوشش کامل قرار داده اند و خیلی از منابع غیرپوکر هم برایتان مفید خواهد بود. چیزی که در این شرایط اهمیت دارد این است که مقابل زمان هایی که احساس می کنید در کنترل و نظم کامل هستید و همه چیز خوب پیش می رود، وقت تلف نکنید. دقیقا همان طور که گاهی اوقات کتابی را برای مطالعه آتی کنار می گذارید، اینجا هم می توانید مفاهیم و استراتژی های مختلف را لیست کرده و برای زمان هایی که به نظرتان در بهترین سطح خود قرار دارید، مطالعه کنید. براساس توانایی شما، شاید بهتر باشد زمانتان را بیشتر از مطالعه، صرف بازی کنید.

اگر با وجود موارد بالا، همچنان در پیدا کردن اشتیاق یا نظم لازم مشکل دارید، شاید بهتر است پوکر را به جای شغلی تمام وقت، به عنوان یک فعالیت اوقات فراغت در نظر بگیرید یا آن را تماما کنار بگذارید. بعد از اینکه رویکرد مناسب خود را پیدا کردید، همچنان باید پای در مسیر سخت یادگیری و آموزش بگذارید. ارزیابی مناسب اینکه چه چیزی برایتان کمیاب است بهترین راه برای آغاز این مسیر طولانی خواهد بود.

برای ورود به سایت وان ایکس بت روی لینک زیر کلیک کنید:

www.1xiran55.com